سوالات متداول حجره ها
حجره ها به سوالاتی که عموم کاربران می پرسند جواب داده است. پیشنهاد می کنیم قبل از پرسیدن سوال ، این صفحه را کامل مطالعه کنید و درصورت داشتن سوال از بخش " تماس باما" مطرح کنید.
1- تجارت الکترونیک چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

پاسخ: تجارت الکترونیک یعنی یافتن منابع، انجام ارزیابی، مذاکره، سفارش، تحویل و پرداخت و ارائه خدمات پشتیبانی است که این مراحل توسط سیستم های کامپیوتری و توسط اینترنت انجام می شود . درواقع می توان گفت اطلاعات، محصولات و خدمات از طریق شبکه های ارتباطی و کامپیوتری به فروش می رسند

جامعه و متخصصان را می طلبد .

2- تجارت B2B چه معنایی دارد؟

پاسخ: بازاریابی Business to Business که به B2B نیز معروف است به تجارت فروش محصول، سرویس و یا خدمات یک شرکت‌به‌شرکتی دیگر است. به‌عبارتی‌دیگر تجارت B2B را می‌توان به معنای تجارت شرکتی با شرکت دیگر یا تاجری با تاجر دیگر هم در نظر گرفت که این نوع بازاریابی بر روی اصول اساسی مثل بازاریابی مصرف‌کننده تکیه دارد. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید ( لینک به مقاله b2b)

3- تجارت الکترونیک برای کسب و کارها چه مزیتی دارد؟

پاسخ : - خریدوفروش، عرضه و تقاضا کالا و خدمات را آسان‌تر می‌کند. - مشتری قدرت مانور و انتخاب بالایی را دارد (از میان شرکت‌ها و بنگاه‌های متعدد، محصولات و خدمات درخواستی خود را باقیمت و هزینه کمتر دریافت می‌کند.) - در وقت و هزینه مشتری صرفه‌جویی فراوانی می‌شود. - مشکلات جغرافیای شهرها و کشورهای بزرگ مثل ترافیک با این روش قابل‌حل است.

4 – آیا ثبت نام در سامانه حجره ها شامل هزینه می شود؟

پاسخ: ثبت نام اولیه در سامانه رایگان بودن و پس از تایید کارشناسان و ارتقا مشمول هزینه براساس سطح کاربری و خدمات ارائه شده می شود. برای اطلاعات بیشتر این لینک را ببنید ( لینک به عضویت VIP

5 – رمز عبور خود را فراموش کرده ام چگونه بازیابی کنم؟

پاسخ : می توانید با مراجعه به این آدرس و وارد کردن ایمیل، لینک بازیابی پسورد را در ایمیل خود دریافت کرده، سپس با کلیک برروی آن رمز عبور جدید خود را تنظیم کنید.

6 – آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری و ایمیل وجود دارد ؟

پاسخ: بله امکان پذیر است. برای این کار باید با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس در بخش " حساب کاربری " امکان ویرایش مشخصات وجود دارد. در انتهای هر ایمیل درج شده " چنانچه تمایل به دریافت ایمیل از طرف ما ندارید، بر روی لغو اشتراک کلیک کنید " شما می توانید پس از دریافت اولین ایمیل ، عضویت خبرنامه را لغو کنید.

7 – درخواست تغییر پسورد داده ام اما برایم لینک ارسال نشده است ؟ دلیل آن چیست ؟

پاسخ: ممکن است به بخش اسپم های ایمیلتان رفته باشد. لطفا ایمیل‌های اسپم(spam) خود را چک کنید. خصوصا ایمیل‌های ارسال شده به جیمیل گاها spam شناخته می شوند. توجه داشته باشید که لینک تغییر رمز برای شما ارسال می شود نه رمز عبور.